Zawieszenie rozgrywek III LIGI DMR 2021

19 Lut Zawieszenie rozgrywek III LIGI DMR 2021

Komunikat Nr 2/2021

Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego dot. Zawieszenia do odwołania rozgrywek DMR III Ligi KPZSzach

Podczas nadzwyczajnego zebrania Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, które odbyło się w dniu 19.02.2021 r. on-line na platformie internetowej TEAMS ustalono, że start rozgrywek III Ligi Drużynowych Mistrzostw Regionu, zostają zawieszone do odwołania. Zarząd KPZSzach po analizie obecnie obowiązujących przepisów i obostrzeń sanitarnych oraz konsultacji z Polskim Związkiem Szachowym, dotyczącymi organizacji imprez sportowych, w tym rozgrywek i turniejów szachowych, a w szczególności zagrożeń związanych z panującą sytuacją epidemiczną COVID-19 w kraju – podjął decyzję o zawieszeniu tych rozgrywek do odwołania.
Powyższa decyzja podyktowana jest głównie obawą o zdrowie uczestników rozgrywek, problemami jakie mogą napotykać kluby, chcące brać udział w rozgrywkach ligowych, jak też brakiem stabilizacji prawnej w zakresie przepisów dotyczących organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych, takich jak właśnie sport szachowy.
Liczymy na zrozumienie z Państwa strony oraz pragniemy zapewnić, że w przypadku normalizacji sytuacji epidemicznej w kraju, te lub inne rozgrywki szachowe, wrócą na stałe do kalendarza imprez szachowych w województwie.
Wpłacone środki tytułem wpisowego zostaną zwrócone na wskazane konta klubowe w zakresie czego prosimy o kontakt z księgową KPZSzach.

Z poważaniem
Prezes Zarządu KPZSzach

Jarosław WIŚNIEWSKIX