VII Turniej im. Króla Kazimierza Wielkiego, Kowal, 1.05.2018r.

Data

Maj 01, 2018

Kategoria
turnieje szachowe 2018

Tradycyjnie 1 maja w mieście Kowalu odbył się VII Turniej szachów szybkich im. Króla Kazimierza Wielkiego. W Turnieju Młodzieżowym wystartowało 20 zawodniczek i zawodników z Kowala, Włocławka, Świecia i Kłodzka. Zwyciężył Szymon Lewandowski z SP w Kowalu 6 pkt. z 7 rund przed Krzysztofem Śliwą        z „WKSZ-1938” 5,5 pkt. i Adamem Lewandowskim z SP Kowal 5 pkt. Najlepszą dzieczynką była Natalia Kapuścińska z Włocławka. Zwycięzcy otrzymali puchary, książki szachowe, a wszyscy uczestnicy gadżety i piękne dyplomy. Zawody sprawnie prowadzili asystenci Wiesław i Krzysztof Matusiakowie.

W Turnieju głównym wystartowało 64 uczestników z Kowala, Włocławka, Płocka, Konina, Świecia, Kutna, Torunia, Bydgoszczy, Nowego Miasta Lubawskiego, Sierpca, Inowrocławia, Lipna, Wielgiego, Kąkowej Woli, Gąbina i Popowa. Grano tempem 12 min. i 5 sek za ruch dla każdego zawodnika na partię. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystnsie 9 rund.

Zwyciężył mistrz międzynarodowy Krzysztof Żołnierowicz z „Gambitu Świecie mający 7,5 pkt. przed Mirosławem Gawrońskim z „ASA” Płock zdobywcy 7 pkt., Krzysztofem Szadkowskim z „Hetmana” Konin 7 pkt, mistrzem Krystianem Jędryczką z „ASA” Płock 7 pkt, Jackiem Kwitkowskim z „OSiR Pozkal Inowrocław” 6,5 pkt. oraz dwoma zawodnikami „WKSz-1938” : Jerzym Garbowskim 6,5 pkt; Krzysztofem Kulińskim 6,5 pkt. ; Markiem Szubskim z Włocławka 6 pkt.; Janem Szymańskim z Sierpca 6 pkt. i Stanisławem Stępniakiem z „WKSZ-1938” mającym 6 pkt.

Najlepszą zawodniczką została Zuzanna Borkowska z EMDEKU Bydgoszcz 6.pkt., najlepszym juniorem Mateusz Dziodko z Nowego Miasta Lubawskiego 5 pkt. a najlepszym zawodnikiem z miasta narodzin Króla Kazimierza Wiielkiego – Marcin Matusiak 5,5 pkt.

Najmłodszą uczestniczką została Wiktoria Dziodko z Nowego Miasta Lubawskiego.

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, puchary i dyplomy. Zawody były wzorowo zorganizowane w czym zasługa rodziny Matusiaków z Kowala oraz pań z Urzędu Miasta : Grażyny, Edyty i Jolanty, które na Festynie były Damami Dworu Króla !!!

X