V Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich, Wielgie 2020, 10.10.2020

Data

Październik 10, 2020

Kategoria
turnieje szachowe 2020

W dniu 10 października 2020 r. w WIELGIEM odbył się silnie obsadzony V Turniej Szachów Szybkich. Nie byłoby tej imprezy szachowej, gdyby nie heroiczny upór jej twórcy Pawła Czekalskiego. Obostrzenia związane z epidemią COVID – 19 spowodowały, że do końca nie wiadomo było, w jakim odbędzie się lokalu. Gościny użyczyła pani Mirosława Wilk, która na swojej posesji przy ul. Lipnowskiej 34, posiada mini muzeum etnograficzne  i piękną salę pod nazwą „Jadło domowe”. Organizatorami byli też „Włocławski Klub Szachowy-1938” i Stowarzyszenie „BENTLEWIA” z Bętlewa.

W Turnieju wystartowało 20 osób z Konina, Płocka, Lipna, Łodzi, Wołomina, Gostynina, Nowego Miasta Lubawskiego, Włocławka, Świecia, Warszawy i okolicznych miejscowości. Po raz pierwszy   w Wielgiem gościł arcymistrz szachowy –   Mirosław Grabarczyk, były finalista Mistrzostw Polski  i reprezentant Polski oraz uczestnik Olimpiady Szachowej.

Każdy uczestnik miał na rozegranie partii 15 min. czasu do namysłu. Grano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund. Sędzią głównym był autor sprawozdania Janusz Augustowski – kl. Państwowa.

X