Szachowe lato w Młynku, 04.07.2017

We wtorek restauracja Młynek ponownie gościła szachistów.

Wakacyjne miesiące są czasem rozgrywania wielu klasycznych turniejów szachowych, na które wyjeżdża duża ilość miłośników królewskiej gry. Wakacyjny turniej w Młynku był dedykowany dla graczy, którzy w tym czasie pozostali w Bydgoszczy. Ku naszej radości  zawody zgromadziły 21 osób, w tym 12 juniorów. Co ciekawe, na zawody dotarli tym razem również szachiści z Gąsawy i Poznania.

Turniej tradycyjnie rozegrano tempem 10 minut na zawodnika, na krótkim dystansie 5 rund. W czołówce było tłoczno, zwłaszcza, że w drugiej rundzie na trzech pierwszych stołach padły remisy. O końcowych miejscach zadecydował finisz i punktacja pomocnicza. Ostatecznie zwyciężył Kacper Kacprzak (Chemik Bydgoszcz) z dorobkiem 4 pkt, wyprzedzając dwóch zawodników gospodarzy z takim samym dorobkiem punktowym: Tomasza Żebrackiego i Piotra Dolińskiego (obaj Wiatrak Bydgoszcz). Najlepszą zawodniczka została Renata Paprocka 3 pkt (Wiatrak Bydgoszcz).

Zawody sprawnie poprowadził Jarosław Paprocki. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody finansowe z wpisowego, najmłodsi słodycze i drobne upominki. Zapraszamy na nasze kolejne turnieje!

Wyniki turnieju

Data

23 wrzesień

Kategoria
turnieje szachowe 2017
X