Otwarte Mistrzostwa Włocławka w szachach szybkich 2019, 20.10.2019

Date
Category
turnieje szachowe 2019

W niedzielę 20 października 2019 r. w Centrum Kultury Browar „B” Stara Remiza odbyły się Mistrzostwa Włocławka w Szachach Szybkich. Organizatorami imprezy byli: „Włocławski Klub Szachowy-1938″, Urząd Miasta Włocławek i CKB”B” STARA REMIZA. Każdy uczestnik miał na rozegranie partii 12 min. i premie 5 sek. za ruch. Grano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund, a sędzią głównym był Paweł Grochowalski- sędzia kl. I.
Po bardzo emocjonujących bojach przy szachownicy zwyciężył kandydat na mistrza z Płocka – Paweł Flak, który zremisował tylko jedną partię uzyskując 8,5 pkt.i zdobywając okazały puchar. Drugie miejsce zajął faworyt, były reprezentant Polski- arcymistrz z Płocka Mirosław Grabarczyk mający 8 pkt., a trzeci był posiadający najwyższy ranking – mistrz Paweł Jaroch z Sekcji Szachowej Gminy Pawłowice 6,5 pkt.
Najlepszym z Włocławian był dr Konrad Cichocki z „WKSz.-1938”, który zdobył 5,5 pkt. Najlepszą kobietą została posiadaczka I kat. szachowej Katarzyna Bogusz z Kutna, która zdobyła 4 pkt.

X