IX Turniej Szachowo – Warcabowy w Klubie Odnowa, Bydgoszcz, 9.04.2018r.

Date
Category
turnieje szachowe 2018

W poniedziałek 9 kwietnia w Bydgoszczy odbył się IX Turniej Szachowo – Warcabowy w Klubie Odnowa (IX Szachowe Mistrzostwa Klubu Odnowa, Mistrzostwa Bydgoszczy w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych i IX Turniej Warcabów Stupolowych w Klubie Odnowa). Tym razem pomysłodawcą imprezy był Mikołaj Włoch, który po raz pierwszy sprawował obowiązki sędziego głównego. Wśród zaangażowanych osób znaleźli się także: kierownik Klubu Odnowa Grażyna Salemska i Piotr Szybowicz – sędzia turnieju warcabowego. W zawodach startowało łącznie 40 uczestników (szachy – 20, warcaby stupolowe – 20).

W IX Szachowych Mistrzostwach Klubu Odnowa zwyciężył
Jarosław Paprocki (PKS Wiatrak Bydgoszcz) – 6,5/7 (remis z Krzysztofem Żołnierowiczem), II miejsce zajął Krzysztof Żołnierowicz(KSz Gambit Świecie) – 5,5, III miejsce zdobył Mateusz Budnik (UKS OPP Toruń) – 4,5. Najlepszym juniorem został Karol Kacprzak (IV miejsce w klasyfikacji ogólnej) – 4,5. Tryumfatorzy rozgrywek otrzymali między innymi nagrody pieniężne – I miejsce 100, II miejsce 60, III miejsce 40.

W finale Mistrzostw Bydgoszczy w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych (100) zwyciężył Edward Wilczewski przed Piotrem Szybowiczem i Mateuszem Weryho W kategorii kobiet tryumfowała Emilia Lepak, która wyprzedziła Ewę Gutkowską i Laurę Biżek. W IX Turnieju Warcabów Stupolowych w Klubie Odnowa wygrał Szymon Mrówczyński przed Oskarem Kruczkowskim i Ernestem Januszewskim. W kategorii dziewczynek na podium znalazły się: Julia Jantoń, Natalia Zukier i Sara Klóska.