IV Otwarte Mistrzostwa Ziemi Świeckiej, Świecie, 27.05.2018r.

Date
Category
turnieje szachowe 2018
Po raz drugi zamkiem w Świeciu przez jeden dzień władali szachiści, uczestniczący w  IV Otwartych Mistrzostwach Ziemi Świeckiej , którzy przyjechali m.in. z Bydgoszczy, Torunia, ,Nakła, Nowego, Grudziądza, Świecia , Ernestowa. Turniej rozegrano  systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund  z czasem 12 minut plus  4 sekundy na ruch dla zawodnika. W grupie A przeprowadzono klasyfikację końcową z podziałem na juniorów i kobiety.
Za pierwsze miejsca zawodnicy otrzymali puchary, wszyscy nagrody rzeczowe i dyplomy a pierwsza trójka w Open nagrody finansowe.
W grupie B przeprowadzono klasyfikację końcową z podziałem na juniorów do 13 i 18 lat i juniorki. Pierwsze trzy osoby w każdej grupie otrzymały  statuetki a wszyscy nagrody rzeczowe.
Po krótkiej przerwie , w której można było zwiedzić zamek rozpoczął się XIII Otwarty Turniej Szachowy- II Blitz na Zamku. Wszyscy zawodnicy grali w jednej grupie a statuetki za pierwsze trzy  miejsca przyznano dla juniorów do 13 i 18 lat .Puchary otrzymali również zwycięzca Open i pierwsza kobieta. Wszyscy zawodnicy – nagrody rzeczowe a pierwsza trójka nagrody finansowe.  Na zakończenie dla zawodników i opiekunów odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek .
X