IV Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich, Wielgie, 12.10.2019

Data

Październik 04, 2019

Kategoria
turnieje szachowe 2019

Tradycyjnie już w drugą sobotę października ( 12 )w Wielgiem odbył się już IV Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie ” Przyszłość”; Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie; KLUB BĘTLEWIA – Społeczno – kulturalne   i Sportowe Stowarzyszenie w BĘTLEWIE, a sprzęt szachowy dostarczył „Włocławski Klub Szachowy-1938”. Każdy uczestnik miał na rozegranie partii 15 min. Grano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund.  Turniej organizuje niezmiennie prezes Stowarzyszenia „Przyszłość” pan Paweł Czekalski, który wyczarowuje i zdobywa wspaniałe nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników. W czasie zawodów jest zawsze bufet kawowo-herbaciany i ciasto własnego wypieku oraz różnego rodzaju ciastka. Dzięki temu panuje wspaniała sportowa atmosfera, a turniej z lokalnego zrobił się ogólnopolski. Przy organizacji pomagają też panie z Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie.

W wyniku 9-cio rundowych zmagań zwyciężył Mistrz FIDE z Konina Marcin Steczek mający 7,5 pkt przed kandydatem na mistrza z Gostynina Dominikiem  Wypychem 7 pkt., posiadaczem normy na kandydata na mistrza Damianem Kamińskim z Ostaszewa mającym 6,5 pkt., posiadaczem normy na mistrza Markiem Olszewskim
z Bydgoszczy mającym 6 pkt. i kandydatem na mistrza z Konina Andrzejem Świątnickim, który zgromadził 5,5 pkt.
Najmłodszą uczestniczką Turnieju była Nadia Jabłońska – uczennica kl. III Szkoły „WIEDZA” z Włocławka, a najstarszym uczestnikiem pan Jan Kudłacik z Klubu PKS „LEŚNY” Bydgoszcz rocznik 1934 !!!.

 

X