Indywidualne Mistrzostwa Włocławka kl.VII i VIII, Gimn. i Szkół Ponadpodstawowych w szachach, Włocławek 16.11.2018

Data

Listopad 16, 2018

Kategoria
turnieje szachowe 2018

16 listopada w CKBB STARA REMIZA odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Włocławka Szkół Podstawowych kl. VII i VIII, Gimnazjów i Szkół Ponadpodstawowych w szachach. Organizatorami imprezy byli: „Włocławski Klub Szachowy-1938”; CKBB Stara Remiza; Urząd Miasta Włocławek i Firma „RENEX” Państwa Marzeny i Predraga Topićów.
Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund, a każdy z uczestników miał na rozegranie partii 15 min. Sędzią Głównym był pan Jerzy Łapiński – sędzia II kl. z uprawnieniami do zawodów FIDE, a sędzią pomocniczym Janusz Augustowski – sędzia kl. Państwowej.
W kat. dziewcząt z klas VII i VIII oraz Gimnazjów zwyciężyła Julia Stanowska 5,5 pkt. ( druga w całych zawodach) ze Szkoły Podstawowej nr 23, przed Martą Bychowską 5 pkt. ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza i Patrycją Koperniak 4 pkt. ze Szkoły Podstawowej nr 23.
W kat. dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych zwyciężyła Oliwia Więckowska z Zespołu Szkół Akademickich 4,5 pkt., przed Sandrą Górecką 3,5 pkt. z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i Oliwią Rejs z Zespołu Szkół Ekonomicznych mającą 2,5 pkt.
W kat. chłopców z klas VII i VIII oraz Gimnazjów zwyciężył Adam Stanowski 6,5 pkt. ( zwycięzca całych zawodów), ze Szkoły Podstawowej nr 23 przed Krzysztofem Śliwą 4,5 pkt. ze Szkoły Podstawowej nr 19 i Pawłem Szarfembergiem ze Szkoły Podstawowej nr 23 mającym 4 pkt.
W kat chłopców ze Szkół Ponadpodstawowych zwyciężył Piotr Łyczko z Zespołu Szkół Elektrycznych mający 5 pkt., przed Adamem Wysockim z Zespołu Szkół Elektrycznych mającym 4,5 pkt i Alanem Zielińskim z Zespołu Szkół Ekonomicznych, który uzyskał 4,5 pkt.
Zwycięzcy Turnieju otrzymali okolicznościowe puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki.
Podsumowując można stwierdzić, że co roku w Mistrzostwach Włocławskich Szkół w szachach grają różne zawodniczki i zawodnicy, a zwyciężają Julka i Adam Stanowscy !!!

X