II Szachowe Wakacje ze Szkołą Przyszłych Mistrzów Suwałki, 26.06-02.07.2017

Wyniki turnieju do 1800 ELO

dostępne na stronie ChessMaster

Data

23 wrzesień

Kategoria
turnieje szachowe 2017

Po raz drugi zostały zorganizowane w Suwałkach,  w gościnnych progach Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Szpitalnej 66 w Suwałkach „Szachowe Wakacje ze Szkołą Przyszłych Mistrzów”. W tygodniowych półkoloniach, w której uczestniczyła młodzież w wieku szkoły podstawowej, w większości z UMKSz „Jaćwież” Suwałki oraz MUKS „Stoczek 45” Białystok, pojawiły się również „rodzynki” z Bydgoszczy.

W trakcie licznych zajęć sportowych i kulturalnych (aquapark, kręgle, składanie robotów sterowanych smartfonem, kino) które oferują Suwałki, jak i bogate zaplecze sportowe szkoły, były również zajęcia szachowe, prowadzone przez znanego w kręgach bydgoskich trenera i sędziego p. Pawła Jarocha oraz  Tomasza Kozłowskiego z Białegostoku. O kulinarne frykasy i rodzicielską opiekę zadbały dwie sympatyczne panie Anie.

W ramach zakończenie szkolenia rozegrano turniej szachowy,  z 10 uczestnikami OPEN FIDE Suwałki do 1800 ELO – A oraz z 19 zawodnikami Grupa B 1000-1600 PZSzach.

W OPEN FIDE Suwałki do 1800 ELO – A   po 7 rundach ciężkich zmagań umysłowych, gdy na końcu partii często wybuchały okrzyki radości jak i płynęły łzy, czołowe miejsca zajeli:

1.            II             Kutyło, Konrad, UMKSz „Jaćwież” Suwałki
2.            II             Busiński, Karol, Białystok
3.            II+           Florek, Wojciech, BKS „Chemik” Bydgoszcz

Następne miejsca można zobaczyć pod adresem:

Wyniki

W grupie B 1000-1600 PZSzach zdarzały się również rzeczy niesamowite, np. 5-latek wygrywał z 50-latkiem. Wynik końcowy po 7 rundach był następujący.

1.            III            Wawrukiewicz, Szymon, UMKSz „Jaćwież” Suwałki
2.            III            Gładyszewska, Natalia, UMKSz „Jaćwież” Suwałki
3.            III            Makarec, Anna, MUKS „Stoczek 45” Białystok

Drugi przedstawiciel Bydgoszczy zajął dalsze miejsce.

Szczegóły pod adresem:

Wyniki

Szkoda, że w Bydgoszczy nie ma podobnej, ciekawej możliwości zainteresowania młodzieży szkolnej „Królową gier”. Jak twierdzą uczestnicy „Szachowych Wakacji”, sama możliwość bycia razem w koleżeńskiej grupie poza rodzicielskim okiem jest już dużą atrakcją.

Relację przygotował Zbigniew Florek.

X