Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów, 13.05.2017

W dniu 13 maja 2017r. w sali szachowej klubu BKS Chemik Bydgoszcz, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Juniorów, które są zarazem szansą na udział w II lidze Juniorów – możliwość gry w II lidze gwarantuje sobie zwycięzca rozgrywek. Jak co roku frekwencja daje wiele do życzenia, na starcie stanęły tylko cztery drużyny. Z Bydgoszczy do turnieju stanął ubiegłoroczny zwycięzca III ligi – BKS Chemik, oraz: KSz Gambit Świecie, ŻTMS Baszta MOS Żnin i LUKS Feniks Mrocza. Zawody zostały rozegrane systemem dwukołowym, a więc każdy z uczestników rozegrał 6 rund. Turniej przebiegł bez zakłóceń z poczęstunkiem dla zawodników podczas rund. Każda z drużyn otrzymała puchar za udział w turnieju, a najlepsi zawodnicy na swoich szachownica otrzymali statuetki. Na 1 szachownicy zwyciężył Borys Paliwoda 5 z 6, na II – Stanisław Paprocki 6 z 6, na III – Kacper Kacprzak 6 z 6 i na IV – Dominika Włoch 5,5 z 6. Kolejny raz najlepszą drużyną juniorską na rok 2017 w województwie Kujawsko-Pomorskim został klub BKS Chemik Bydgoszcz wygrywając wszystkie mecze. Wicemistrzem – KSz Gambit Świecie (ulegając tylko dwukrotnie mistrzom) a na trzecim stopniu podium ŻTMS Baszta MOS Żnin. Tuż za podium stanęła drużyna z Mroczy.