63 Turniej Szachowy Szubin Open – 400 Lecie Bitwy Pod Chocimiem 1621-2021 – 26 września 2021

Date
Category
turnieje szachowe 2021

W niedziele 26 września w Szubińskim Domu Kultury odbył się 63 Turniej Szachowy Szubin Open – 400 Lecie Bitwy Pod Chocimiem 1621-2021. W 1621 roku wojska Rzeczypospolitej pod dowództwem hetmana wielkiego litewskiego Jana Karola Chodkiewicza pokonały armię Imperium Osmańskiego sułtana Osmana II. Zadanie publiczne pod nazwą „Upowszechnianie życia szachowego w Gminie Szubin” współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Szubin. To pierwsze zawody szachowe, które zostały zorganizowane po generalnym remoncie Szubińskiego Domu Kultury. Imprezę otworzyli: prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski i prezes UKS Szachowej Dwójki Szubin Piotr Szybowicz. Obowiązki arbitra sprawował Mikołaj Włoch. Uczestnicy rywalizowali przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, z czasem 15 minut na zawodnika. Na listach startowych znalazło się 31 graczy, a największą niespodziankę sprawił Sebastien Plantet – reprezentant Francji, dzięki któremu turniej miał obsadę międzynarodową.

I miejsce wywalczył Marcel Kutowski (UKS SP 8 Chrzanów) – 6,5 punktu. II miejsce zdobył IM Andrzej Maciejewski (NOK Nakło) – 5,5 punktu, a III miejsce zajął Jarosław Wiśniewski (BKS Chemik Bydgoszcz) – 5 punktów. W grupie B na podium znaleźli się: I miejsce Przemysław Chudzik (UKS Szachowa Dwójka Szubin / Kcynia) – 4 punkty, II miejsce Marcin Rydzyński (NOK Nakło) – 3,5 punktu, III miejsce Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) – 3,5 punktu. Najlepszą kobietą zawodów okazała się Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz / I LO Szubin / Kcynia) – 3 punkty.