Komunikat Nr 7/2021 – dot. wznowienia rozgrywek JARBET III Ligi DMR KPZSzach

06 maja Komunikat Nr 7/2021 – dot. wznowienia rozgrywek JARBET III Ligi DMR KPZSzach

Komunikat Nr 7/2021 (wersja pdf)

Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego

dot. wznowienia rozgrywek JARBET III Ligi DMR KPZSzach

W dniu 05.05.2021 r. Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, po przeprowadzeniu konsultacji stanu prawnego oraz obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych COVID-19, podjął decyzję o wznowieniu rozgrywek JARBET III Ligi Drużynowych Mistrzostw Regionu KPZSzach.

Powyższa decyzja związana jest z luzowaniem obostrzeń sanitarnych, na które z wielką niecierpliwością oczekuje znakomita część szachistów w regionie. Wychodząc naprzeciw oczekiwań środowiska szachowego Zarząd KPZzach w dniu 04.03.2021 r. podjął decyzję o wznowieniu rozgrywek ligowych, co jednak z uwagi na trzecią falę zachorowań na koronawirusa, zmusiło Nas do zawieszenia tych rozgrywek na czas nieokreślony.

Korzystne decyzje Rządowe, pozwalają Nam na realizację Naszych pasji szachowych w systemie stacjonarnym, dlatego Zarząd KPZSzach podjął decyzję o wznowieniu rozgrywek JARBET III Ligi DMR KPZSzach, z dniem 09.05.2021 r.

Niestety w skutek upływu czasu, wiele weekendów upłynęło, a sezon ligowy pozwala praktycznie na rozegranie ligi w przeciągu maja. Wobec powyższego Zarząd KPZSzach podjął decyzję, o rozegraniu pozostałych 6 rund w systemie zjazdowym w następujących okresach:

09 maja 2021 roku – rundy 2 i 3, odbędą się na terenie Hali Sportowej ZAWISZA Bydgoszcz, ul. Gdańska 163 (sekcja podnoszenia ciężarów Klubu START Bydgoszcz).

16 maja 2021 r. – rundy 4 i 5. O miejscu rozegrania rund powiadomi Sędzia Główny zawodów osobnym komunikatem.

23 maja 2021 r. – rundy 6 i 7. O miejscu rozegrania rund powiadomi Sędzia Główny zawodów osobnym komunikatem. Podczas zakończenia JARBET III Ligi DMR KPZzach, zostaną wręczone nagrody, medale, puchary i dyplomy za sezony 2019/2020 oraz za 2021 rok.

Podczas rozgrywania meczy, obowiązują ścisłe obostrzenia sanitarne oraz inne postanowienia Regulaminu Drużynowych Mistrzostw Regulaminu JARBET III Ligi KPZSzach.

Z poważaniem

Prezes Zarządu KPZSzach

Jarosław WIŚNIEWSKIX