VI Turniej Szachowy im. Króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu, 01.05.2017

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Turnieju Głównym startowało 52 zawodników. Zwyciężył mistrz Karol Jaroch ze Świekatowa 8 pkt., przed arcymistrzem Mirosławem Grabarczykiem z Płocka 7,5 pkt. , km Mirosławem Gawrońskim z Kutna 7 pkt., km Mariuszem Jabłońskim z 'Włocławskiego Klubu szachowego-1938" 6,5 i białoruskim km Andrejem Cherepowem 6,5 pkt.
Najlepszym zawodnikiem z Kowala został Marcin Matusiak 5,5 pkt przed Krzysztofem Narazińskim 4 pkt. i Tadeuszem Malinowskim 3,5 pkt.
Najlepszą kobietą została Maria Zaborowska, która uzyskała 5,5 pkt przed Katarzyną Cichoką z "WKSZ-1938" 5 pkt.
Najlepszym juniorem został Antoni Paprocki z BKS Chemik Bydgoszcz 6 pkt.
Wyniki przedstawia poniższa tabela:

Wyniki - runda 9

     

M-ce

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

Fed.

R. FIDE

Ranking

Pkt.

MBch.

Bch.

Wins

Prog.

1

3

m

Jaroch, Karol

POL

R 2234

2400

8.0

44.50

57.50

7

41.5

2

1

GM

Grabarczyk, Mirosław

POL

R 2392

2600

7.5

39.00

51.50

7

36.5

3

5

k+

Gawroński, Mirosław

POL

R 2109

2300

7.0

41.50

53.50

6

41.0

4

6

k

Jabłoński, Mariusz

POL

R 2101

2200

6.5

42.50

55.00

6

37.0

5

4

k

Cherepov, Alexej

BLR

R 2227

2200

6.5

41.50

53.00

6

36.0

6

9

k

Flis, Pawel

POL

R 1877

2200

6.5

36.50

48.50

6

32.0

7

2

IM

Khamitskiy, Sergei

BLR

R 2274

2400

6.0

39.00

51.50

6

31.0

8

7

k

Kulinski, Krzysztof

POL

R 2048

2200

6.0

38.00

50.00

6

33.0

9

28

II

Paprocki, Antoni

POL

R 1283

1800

6.0

35.50

46.50

6

26.0

10

14

I

Paprocki, Stanisław

POL

R 1610

2000

6.0

35.50

46.00

6

29.0

11

11

I

Kacprzak, Karol

POL

R 1764

2000

5.5

38.00

48.50

5

28.0

12

16

II

Papis, Patryk

POL

R 1556

1800

5.5

35.00

46.50

5

28.5

13

17

I

Kacprzak, Kacper

POL

R 1555

2000

5.5

32.50

42.00

5

25.0

14

19

II

Matusiak, Marcin

POL

R 1531

1800

5.5

32.00

40.50

5

25.5

15

31

I

Zaborowska, Maria

POL

R 1242

1800

5.5

29.50

38.00

5

23.5

16

23

I

Klimkowski, Jan

POL

R 1410

2000

5.0

40.00

48.50

5

32.0

17

10

I+

Cichocki, Konrad

POL

R 1855

2100

5.0

37.00

48.00

5

28.0

18

13

I

Doliński, Piotr

POL

R 1702

2000

5.0

36.00

45.50

5

29.0

19

22

IV

Szydłowski, Jacek

POL

R 1449

1400

5.0

35.00

42.00

4

27.5

20

8

II+

Norov, Artem

BLR

R 1885

1900

5.0

33.00

44.50

4

26.0

21

15

I+

Cichocka, Katarzyna

POL

R 1600

1900

5.0

32.50

42.00

5

25.0

22

20

II+

Kaczyński, Maciej

POL

R 1486

1900

5.0

31.50

40.50

4

24.0

23

26

II

Radwański, Sebastian

 

R 1345

1800

4.5

33.50

44.00

4

25.0

24

12

I

Szymański, Jan

POL

R 1728

2000

4.5

33.50

43.50

4

25.5

25

18

II+

Lebiedziński, Maciej

POL

1537

1900

4.5

31.50

42.50

4

23.5

26

21

III

Zając, Robert

POL

R 1473

1600

4.5

31.50

41.00

4

24.5

27

50

bk

Zientara, Jan

POL

0

1000

4.5

31.00

40.00

4

23.5

28

33

II

Jałoszyński, Ryszard

POL

R 1226

1800

4.5

29.50

38.00

4

19.5

29

27

II

Łapiński, Jerzy

POL

R 1330

1800

4.5

28.00

37.00

4

19.5

30

42

III

Zajac, Szymon

POL

0

1600

4.0

32.50

41.50

3

21.0

31

36

III

Kutowski, Marcel

POL

1124

1600

4.0

31.50

41.00

4

19.0

32

24

II

Muzalewski, Sławomir

POL

1350

1800

4.0

30.00

39.00

3

23.5

33

34

II

Gęsicki, Zbigniew

POL

R 1178

1800

4.0

30.00

36.50

4

19.0

34

39

II

Drwęcki, Robert

POL

0

1800

4.0

29.50

38.00

4

18.0

35

30

III

Czekalski, Paweł

POL

R 1272

1600

4.0

26.50

35.50

4

17.0

36

46

IV

Naraziński, Krzysztof

POL

0

1400

4.0

26.50

35.00

3

15.5

37

44

III

Lawandowski, Bogdan

POL

0

1600

4.0

26.50

32.50

4

14.0

38

32

III

Michno, Mateusz

POL

R 1237

1600

4.0

24.00

32.00

3

12.5

39

43

III

Malinowski, Tadeusz

POL

0

1600

3.5

32.00

41.00

3

19.5

40

35

III

Więckowska, Oliwia

POL

1156

1400

3.5

30.00

38.50

2

19.5

41

51

bk

Wiśniewski, Sławomir

POL

0

1000

3.5

27.00

35.00

2

17.5

42

37

IV

Rojewski, Franciszek

POL

1091

1400

3.5

27.00

33.00

3

18.0

43

29

II

Aleshko, Igor L

BLR

1274

1800

3.5

25.50

33.00

3

16.5

44

25

II

Konefał, Leszek

POL

R 1349

1800

3.0

28.50

37.00

3

16.0

45

49

bk

Mazierski, Stefan

POL

0

1000

3.0

27.50

36.00

3

17.0

46

40

III

Spionkowski, Fabian

POL

0

1600

3.0

24.50

30.00

3

12.0

47

47

V

Kapuściński, Andrzej

POL

0

1000

3.0

23.00

27.50

3

12.0

48

38

II

Chojnicki, Edward

POL

0

1800

3.0

21.50

27.50

3

11.0

49

41

III

Zaborowski, Michał

POL

0

1600

2.5

23.50

29.50

2

11.5

50

45

IV

Miller, Tomasz

POL

0

1400

2.0

25.00

30.50

2

9.0

51

48

bk

Gryczewska, Aleksandra

POL

0

1000

1.0

21.00

26.00

1

5.0

52

52

bk

Gryczewski, Jan

POL

0

1000

0.0

22.00

28.00

0

0.0

W Turrnieju Juniorów zwyciężył Oskar Czarniak z Kowala, który uzyskał 6,5 pkt. z 7, przed Aleksandrem Warchołem z Gimnazjum nr 12 we Włocławku i Martą Bychowską ze Szkoły Podstawowej nr 14 we włocławku.
Wyniki Turnieju Juniorów przedstawia poniższa tabela:

Wyniki - runda 7

     

M-ce

Nr

Tytuł

Nazwisko Imię

R. FIDE

Ranking

Pkt.

MBch.

Bch.

Wins

Prog.

1

4

bk

Oskar, Czarniak

0

1000

6.5

19.50

28.50

6

27.5

2

10

bk

Aleksander, Warchoł

0

1000

6.0

20.50

30.00

6

23.0

3

1

IV

Marta, Bychowska

0

1250

5.0

20.50

30.00

5

21.0

4

6

bk

Szymon, Lewandowski

0

1000

4.0

21.00

28.50

4

17.0

5

8

bk

Łukasz, Narewski

0

1000

4.0

16.00

23.00

3

13.0

6

2

V

Franciszek, Miller

0

1200

4.0

13.00

19.50

3

11.0

7

9

bk

Krzysztof, Gradowski

0

1000

3.5

18.00

26.00

3

13.5

8

14

bk

Antoni, Pilarczyk

0

1000

3.5

17.50

23.00

3

14.5

9

12

bk

Loretta, Czarniak

0

1000

3.5

16.50

23.50

3

11.0

10

5

bk

Adam, Lewandowski

0

1000

3.5

16.00

22.00

3

14.5

11

7

bk

Norbert, Mechuła

0

1000

3.0

20.00

29.50

3

15.0

12

15

bk

Dominik, Barański

0

1000

3.0

19.00

26.50

3

15.0

13

13

bk

Szymon, Giergielewicz

0

1000

3.0

13.00

17.00

3

10.0

14

16

bk

Julian, Miller

0

1000

2.0

17.50

22.00

0

10.0

15

3

bk

Dariusz, Jałoszyński

0

1000

1.0

17.50

22.00

1

7.0

16

11

bk

Jan, Snopkowski

0

1000

0.5

16.00

21.00

0

1.0

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 maj 2017 21:18

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Można używać podstawowych znaczników (X)HTML. Aby uniknąć spamu, komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu go przez moderatora.

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.