Turniej szachowy IX FIDE OPEN LO Szubin, 19.02.2017

Oceń ten artykuł
(14 głosów)

TURNIEJ SZACHOWY
IX FIDE OPEN LO SZUBIN

PUCHAR BURMISTRZA SZUBINA
ARTURA MICHALAKA


MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
KUJAWSKO - POMORSKIEGO
W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH

TURNIEJ A - INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH
TURNIEJ B - DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
W SZACHACH BŁYSKAWICZNYCH

TURNIEJ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
PUCHAR ZDOBYWCÓW POCIĄGU PANCERNEGO "DANUTA"

TURNIEJ C - 1600, TURNIEJ D - 1400, TURNIEJ E - 1200
TUTNIEJ F - 1000

19 LUTEGO 2017 LO SZUBIN

Wstęp - 19 lutego 2016 roku odbył się w Szubinie Turniej Szachowy IX FIDE OPEN LO Szubin - Puchar Burmistrza Szubina Artura Michalaka, w ramach którego przeprowadzono 6 następujących przedsięwzięć szachowych: Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Szachach Błyskawicznych (Turniej A - 11 rund, P-3+2): Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych - Turniej B (9 rund, P-3+2), Turniej Powstania Wielkopolskiego - Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego "Danuta" (pomysłodawca Marek Biernacki):Turniej C (III kategorie 1600, 7 rund, P-10), Turniej D(IV kategorie 1400, 7 rund, P-10) - Turniej E(V kategorie 1200, 7 rund, P-10), Turniej F (zawodnicy bez kategorii 1000, 7 rund, P-10).

Tym razem w skład organizatorów imprezy weszli: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego - dyrektor Elżbieta Kłosowska - Hilscher, Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy - prezes Jarosław Wiśniewski, Stowarzyszenie Młody Szubin - prezes Marek Biernacki, UKS Szachowa Dwójka Szubin - prezes Piotr Szybowicz (kierownik turnieju). Wśród osób wspierających znaleźli się: Lidia Leciejewska i licznie zgromadzeni uczniowie LO. Impreza była finansowana przez Urząd Miejski w Szubinie w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin.

Listy startowe - Łącznie w Szubinie zagrało 166 (102 w rozgrywkach indywidualnych i 64 w rozgrywkach drużynowych – liczba pól na szachownicy) miłośników królewskiej gry (w 2016 roku 177, turniej A - 65, turniej B - 64, turniej C - 10, turniej D - 7, turniej E - 8, turniej F - 12). Na 64 polach rywalizowali przedstawiciele 18 klubów: LKS Chrobry Gniezno, KTS Kalisz, UKS OPP Toruń, AZS UMK Toruń, KSz Gambit Świecie, ŻTMS Baszta Żnin, UKS Fala Świekatowo, NOK Nakło, LUKS FENIKS Mrocza, PKS Leśny Bydgoszcz, SSz Pocztowiec Bydgoszcz, BKS Chemik Bydgoszcz, PKS Wiatrak Bydgoszcz, UKS MDK 1 "Hetman" Bydgoszcz, MKS EMDEK Bydgoszcz, UKS MDK 5 Bydgoszcz, MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie i gospodarz Szachowa Dwójka Szubin  oraz różnych miejscowości (Warszawa, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Miastowice, Łochowo, Turzyn, Szubin).

Sprawy organizacyjne i nagrody - Uczestnicy zmagań otrzymali nagrody pieniężne, rzeczowe i dyplomy (Turniej A - I miejsce 200, II miejsce 150, III miejsce 100, IV miejsce 80, V miejsce 70, VI miejsce 60, VII miejsce 50, VIII miejsce 40, IX miejsce 30, Turniej B - I miejsce 300, II miejsce 260, III miejsce 200, IV miejsce 160, V miejsce 120, I miejsce kobiet 120). Urząd Miejski w Szubinie przeznaczył na zawody 1000 złotych w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin. Na sali gry były udostępnione bezpłatnie: kawa i herbata. Obowiązki sędziego sprawował Jarosław Wiśniewski w asyście Piotra Szybowicza. Nad całością czuwali także Lidia Leciejewska, Maciej Janicki i Andrzej Leśniak.

Lista medalistów - Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych - Turniej A - I miejsce Damian Śliwicki (UKS OPP Toruń), II miejsce Mateusz Brzeziński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), III miejsce Karol Jaroch (UKS Fala Świekatowo), klasyfikacja kobiet - I miejsce Renata Paprocka (PKS Wiatrak Bydgoszcz), II miejsce Anna Żebrowska (AZS UMK Toruń), III miejsce Zuzanna Borkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych - Turniej B - I miejsce UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz, II miejsce UKS OPP Toruń, III miejsce PKS Wiatrak Bydgoszcz, klasyfikacja kobiet - I miejsce KSz Gambit Świecie, II miejsce AZS UMK Toruń.

Lista medalistów - Turniej Powstania Wielkopolskiego - Turniej C - I miejsce Piotr Wnuk (MKS EMDEK Bydgoszcz), II miejsce Kacper Bykowski (PKS Wiatrak Bydgoszcz), III miejsce Kacper Grzechowiak (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), Turniej D - I miejsce Alan Jagodziński (Miastowice), II miejsce Bartosz Przybylski (Łochowo), III miejsce Mieszko Krzeszewski (KTS Kalisz), Turniej E - I miejsce Tomasz Kamiński (Bydgoszcz), II miejsce Dominik Bauza (Baszta MOS Żnin), III miejsce Bartosz Król (LUKS FENIKS Mrocza), Turniej F - I miejsce Janusz Przybylski (Łochowo), II miejsce Marta Flatow (MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Inga Kotowska (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie).

Wyniki zawodników Szubina i powiatu nakielskiego - UKS Szachowa Dwójka Szubin odniosła największy sukces w historii tych rozgrywek, zajmując V miejsce. Drużyna grała w składzie: I szachownica Piotr Szybowicz (4,5/9), II szachownica Dariusz Wargulec (4,5/9), III szachownica Leszek Kubiak (6,5/9), IV szachownica Jerzy Białas (6/9). W  drużynowych mistrzostwach województwa w szachach błyskawicznych zagrało łacznie 16 zespołów: I miejsce UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz (17), II miejsce UKS OPP Toruń (16), III miejsce PKS Wiatrak Bydgoszcz (13), IV miejsce BKS Chemik Bydgoszcz (11), V miejsce UKS Szachowa Dwójka Szubin (10), VI miejsce MOS Baszta Żnin (10), VII miejsce KSz Gambit Świecie (10), VIII miejsce MKS EMDEK Bydgoszcz (9), IX miejsce UKS Fala Świekatowo (9), X miejsce Szansa Gniezno (9).

Wyniki zawodników gminy Szubin w turniejach indywidualnych przedstawiają się następująco: Turniej A - 58 miejsce Zygmunt Majdan (Szkocja), Turniej C - 10 miejsce Szymon Kluska (Szubin), Turniej D - 5 miejsce Stanisław Moska (Szubin), Turniej E - 4 miejsce Aleksandra Moska (Szubin), 7 miejsce Bartosz Kluska (Szubin), 8 miejsce Kacper Janik (Szubin), Turniej F - 5 miejsce Dominik Iwiński (I LO Szubin), 6 miejsce Artur Guziński (Przedszkole Słoneczko Szubin), 8 miejsce Franciszek Połczyński (Przedszkole Słoneczko Szubin), 9 miejsce Wojciech Kłosowski (Przedszkole Słoneczko Szubin), 10 miejsce Dawid Bartkowiak (Przedszkole Słoneczko Szubin), 11 miejsce Anna Połczyńska (Przedszkole Słoneczko Szubin).

Wyniki pozostałych zawodników powiatu nakielskiego: Turniej C - 7 miejsce Wiktor Wiśniewski (NOK Nakło), Turniej D - 1 miejsce Alan Jagodziński (Miastowice), 4 miejsce Jan Rosiński (LUKS FENIKS Mrocza), 6 miejsce Olaf Jagodziński (Miastowice), Turniej E - 3 miejsce Bartosz Król (LUKS FENIKS Mrocza), 6 miejsce Michał Król (LUKS FENIKS Mrocza). 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 luty 2017 19:55

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Można używać podstawowych znaczników (X)HTML. Aby uniknąć spamu, komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu go przez moderatora.

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.