Edward Ozorowski – cześć Jego pamięci!

Edward Ozorowski – cześć Jego pamięci!

4 października 2015 r. po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 81 lat zmarł nestor i wieloletni lider inowrocławskich szachistów Edward Ozorowski. Był 16-krotnym mistrzem Inowrocławia – pierwszy raz w 1953, ostatni – w 2013 roku. Za swe największe osiągnięcie uważał tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski, zdobyty w 1959 roku w Cetniewie. Bronił barw inowrocławskich klubów w rozgrywkach II ligi. Niestety, ciągłe problemy zdrowotne nie pozwoliły mu osiągnąć wyższych laurów na arenie ogólnopolskiej. Solidny, pozycyjny styl gry, niezachwiany spokój, zawsze sportowa, dżentelmeńska postawa wobec partnera – tak najkrócej można scharakteryzować Pana Edwarda jako szachistę. Na zawsze pozostanie dla nas wzorem Sportowca i Kolegi. Cześć Jego pamięci!

Piotr Czarnolewski

W piosence zespołu „Dżem” możemy usłyszeć ponad czasowe słowa: „Zapal świeczkę, za tych, których zabrał, los. Zapal światło w oknie”. Maryla Rodowicz z kolei w piosence Agnieszki Osieckiej śpiewała „Znam ludzi z kamienia, co będą wiecznie trwać”. Świat pieśni i poezji jest skarbnicą ludzkich uczuć, pamięci i dowodem na nieprzeciętność człowieka, który go tworzy. Pan Edward Ozorowski był człowiekiem nieprzeciętnym, pomimo wielu blizn losu pogodnym i uśmiechniętym, czerpał radość z każdej, nawet niełatwej chwili życia. Śmierć tego wspaniałego człowieka sprawia, że nasz świat, znowu nieco poszarzał, stracił na wartości, posmutniał.

W imieniu swoim oraz Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego składam wyrazy współczucia najbliższym pana Edwarda, jego przyjaciołom oraz kolegom Klubu Szachowego Kopernik Inowrocław.

Wiceprezes KPZSzach

Jarosław WiśniewskiX